TEKLİF FORMU

İşletmeniz İçin Web Sitesi Tasarım Öncelikleri Nasıl Belirlenir?

Web Sitesi Tasarım Öncelikleriniz Nelerdir?

Genellikle ekibimiz bir web sitesi projesi üzerinde çalışırken, müşteri belirli bir Web tasarım yönüne odaklanmış görünür. Belki başka bir web sitesinde beğendikleri veya fark ettikleri bir şeydir. Belki de en son havalı web tasarım trendidir. Ancak web sitesi tasarım öncelikleriyle uyumlu olmayabilir.

Çevrimiçi varlığınızın iş hedeflerinizi desteklemesini istiyorsanız, projenizin başında web sitesi tasarım önceliklerinizi belirlemeniz çok önemlidir.

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Web Sitenizin Önemi

İyi tasarlanmış bir web sitesi, herhangi bir işletmenin çok önemli bir yönüdür. Web sitenizi ana üssünüz olarak düşünün. Müşterilerinizin çoğunun markanız ve sunduğunuz ürünler hakkında bilgi almak için gittiği yer burasıdır. Dolayısıyla, iyi bir web siteniz yoksa bu, müşterileri caydırabilir ve daha az dönüşüm ve satışla sonuçlanabilir.

Web sitesi çok kritik. Ancak, çoğu işletme için genellikle sinir bozucu hale gelebilir. Web sitenizi doğru hale getirmek zaman alabilir ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya herhangi bir başarı elde edemiyorsanız bunaltıcı olabilir.

İşletmeniz için web sitesi tasarım önceliklerini belirlemek, işletme hedeflerinize bağlıdır. Birincil odak noktanız şunlar olabilir:

 

  • hizmet sunmak
  • ürün satmak
  • abone kazanma
  • Arama görünürlüğünü artırma
  • Bir etkinliği veya mekanı pazarlamak
  • Bir amacı desteklemek veya para toplamak

 

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Web Sitesi Tasarımının Farklı Yönleri

Web tasarımının birçok yönü vardır ve süreç boyunca hangi alanlara odaklanılacağını bilmek zor olabilir, çünkü bu konuda gidilecek tek bir doğru yol yoktur. İşlevsellik daha mı kritik? Estetik? Kullanıcı deneyimi? Güvenlik?

Bunların hepsi, yeni bir web sitesi tasarlamaya çalışırken endişelenmeniz gereken makul şeylerdir. Ancak cevap, markanıza ve şirketinizin özel ihtiyaçlarına veya hedeflerine göre değişebilir. 

Aşağıda, markanıza bağlı olarak, bunların ne olduğunu ve hangilerinin diğerlerinden daha öncelikli olabileceğini anlamanıza yardımcı olmak için web tasarımının farklı öğelerini keşfedeceğiz. 

Web sitesi tasarım önceliklerinize karar vermenin ilk adımı, tüm farklı unsurları gözden geçirmek ve şirketinizin özel ihtiyaçları ve hedefleri ile ilgili olarak düşünmektir. Web tasarım süreci her marka için farklılık gösterebilir, bu nedenle bir şirketin bunu bir şekilde yapması, aynısını yapmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bazıları için kullanıcı deneyimi, web tasarımının temel bir unsuru olabilir. Siber güvenlik başkaları için odak noktası olabilir. Sonunda, aşağıdaki faktörlerin tümü önemlidir. Elbette hepsini göz önünde bulundurmalısınız, ancak yeni başlıyorsanız ve belki de bunlara odaklanacak zamanınız veya paranız yoksa, işinize özgü ihtiyaçlarınız için neyin en önemli olduğunu belirlemek için her birini belirlemek yararlı olacaktır. .

Web Sitesi Tasarım Öncelikleri

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Marka bilinirliği

Yeni bir işletme iseniz, marka bilinirliği en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. İnsanların web sitenizi aramaya başlamadan önce markanız hakkında bilgi sahibi olmalarına ihtiyacınız var. Web sitenize ulaştıklarında, marka kimliğiniz açık ve kolayca tanınabilir olmalıdır.

Marka bilinirliği yoluyla marka kimliğinizi oluşturmaya odaklanmak, insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacak ve böylece sizi hatırlayacaklardır. Bunu yaparken yeni bir müşteri kitlesi oluşturacaksınız ve bu müşteriler markanıza daha sadık hale gelecek ve sizi başkalarına tavsiye edecek.

Marka kimliğini ilk izleniminiz olarak düşünün. Yanlış bir ilk izlenim bırakırsanız, yeni işinize müşteri çekemezsiniz. Yine de, mükemmel bir ilk izlenim bırakırsanız, göz önünde bulundurulması gereken bir marka olarak kendinizi daha hızlı bir şekilde yerleştirirsiniz, bu da müşteri tabanınızı büyütecek ve satış yapmaya başlayacaksınız demektir.

Web sitenizi yeni bir işletme olarak tasarlarken iyi bir marka bilinci oluşturma çok önemlidir. Etkili marka bilinci oluşturma, çekici bir logoya, müşterilere kim olduğunuzu ve neye değer verdiğinizi anlatan iyi bir marka hikayesine ve çekici ve tanınabilir renk şemaları ve görüntüler gibi diğer akılda kalıcı marka unsurlarına ve estetiğine sahip olmak anlamına gelir.

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Mobil Öncelikli Web Tasarım

Mobil cihazlarda her zamankinden daha fazla arama yapılıyor. Tüm aramaların yaklaşık yüzde 60'ı mobil üzerinden yapılıyor. Peki bu web sitesi tasarımı için ne anlama geliyor? İlk olarak, web sitenizin mobil uyumlu ve duyarlı olmasını sağlamak zorunludur. 

Google Developers'a göre, "Bir sitenin masaüstü sürümünü bir mobil cihazda görüntülemek ve kullanmak zor olabilir. Mobil uyumlu olmayan sürüm, kullanıcının içeriği okumak için sıkıştırmasını veya yakınlaştırmasını gerektirir. Kullanıcılar bunu sinir bozucu bulur. deneyim ve muhtemelen siteyi terk edecekler. Alternatif olarak, mobil uyumlu sürüm okunabilir ve hemen kullanılabilir."

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Kullanıcı deneyimi 

Şirketiniz, çoğu kişinin yapması gerektiği gibi, müşterilerinizi memnun etmeye büyük ölçüde güveniyorsa, kullanıcı deneyimi en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Müşteri odaklı işletmeler, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına öncelik verdikleri için daha başarılı olma eğilimindedir. Müşterilerinize, onları dolar işaretleri olarak görmek yerine, onları ve deneyimlerini önemsediğinizi ne kadar çok gösterirseniz, işinizi büyütme olasılığınız o kadar artar. 

Kullanıcı deneyimi, bu günlerde dijital pazarlama alanında büyük bir terimdir. Ancak, genel olarak İnter Yazılım olarak adlandırılan kullanıcı deneyimine aşina değilseniz, web sitenizi tasarlamayı bırakın ve biraz araştırma yapın. Kullanıcı deneyimi, sayfa yükleme süresini optimize etmek gibi teknik arka plan taktiklerinden daha fazlasıdır. Ayrıca, kullanıcıların web sitenizde nasıl gezindiği ve kullanıcıların bunu yaptığı kullanım kolaylığı ile büyük ölçüde bağlantılıdır. 

Bu nedenle, bir B2C işletmesiyseniz, kullanıcı deneyimi (İnter Yazılım) Web tasarımı çok önemlidir. B2B işletmeleri de iyi bir İnter Yazılım Web tasarımına sahip olmalıdır. Yine de, B2C olduğunuzda ve geniş müşteri tabanlarına hitap etmeye çalıştığınızda daha da önemlidir, çünkü tüketicilerin %50'si İnter Yazılım'in bir işletme hakkındaki görüşlerini etkilediğine inanıyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturabilirsiniz: 

 

  1. Hedef müşterinizin kim olduğunu anlayın  — Bir müşteri kişiliği oluşturabilirsiniz — esasen müşterinizin demografisinin çoğunun bir açıklama özeti. Demografi yaş, kimlik, deneyimler ve konumu içerebilir.
  2. Sorunu tanımlayın  — Müşterilerinizi dinleyin. Satın alma sürecinde siteniz veya diğer siteler arasında ortak bir sorunla karşılaşabilirler. Bu verileri anketler veya diğer müşteri hizmetleri sorguları yoluyla elde edebilirsiniz.
  3. Sorunu çözün  — Hedef müşterilerinizin hangi yaygın sorunları yaşadığını öğrendikten sonra, işletmenizin veya sitenizin özelliklerinin bu sorunu nasıl çözebileceği konusunda beyin fırtınası yapın. 

 

Tüm bunlar, İnter Yazılım Web tasarımının genellikle öncelikle işlevle ilgili olduğunu gösterir. Bunun yerine, müşterilerinize sorunlarını çözerek ve ihtiyaç duyduklarını vererek onlara mümkün olan en iyi deneyimi sağlayan bir web sitesi tasarlamakla ilgilidir.

Dolayısıyla, bir e-ticaret işletmesiyseniz, web sitenizin alışveriş ve ödeme sürecinin ne kadar kolay ve tatmin edici olduğu, genel müşteri deneyiminde önemli bir rol oynar. Bu durumda, İnter Yazılım web tasarımınız, müşterilerinizin aradıkları ürünleri önemli bir sorun olmadan bulmalarını ve ödeme yapmalarını kolaylaştırmaya odaklanmalıdır.

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Içerik geliştirme

İçerik hala kraldır ve içerik geliştirmeyi web sitesi tasarım stratejiniz için büyük bir öncelik haline getirir. Web sayfaları oluştururken, içeriğin uzun ve ayrıntılı olmasını sağlamak ve ziyaretçilerin web sitenizi ziyaret ederken yanıtlamak istedikleri kritik soruları yanıtlamak çok önemlidir. Uzmanlar, sayfayı çok fazla içerikle doldurmanızı tavsiye ediyor. 

Örneğin, 2.000 ila 2.500 kelimenin Google'ın ilk sayfasında sıralanma şansı daha yüksektir. İçeriğinizi nasıl genişletebileceğinizi ve her web sayfasını bilgilendirici metinle doğal bir şekilde nasıl doldurabileceğinizi düşünün. 

Güçlü bir web sitesi oluşturmanın en iyi yollarından biri, içeriğiniz aracılığıyla eyleme geçirilebilir tavsiyeler sunmaktır. eyleme geçirilebilir ne demek? Harekete geçirilebilir veya aktif içerik, ayrıntılara derinlemesine giren bir yazı stilidir. Bir site ziyaretçisinin sorusunu yanıtlar ve ziyaretçiye bir şeyin nasıl yapılacağını gösterir.

Örneğin, bir kullanıcıya web sitenizde nasıl gezineceğini ve yazılım hizmetinizi nasıl kolayca kullanacağını gösteriyorsanız, onlara rehberlik edecek bol miktarda işlem yapılabilir içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun. İçeriğin de metin olması gerekmez. Bunun yerine, web sitenizde ekran paylaşımı ve nasıl yapılır ayrıntılarını gösteren optimize edilmiş ve gömülü videolar kullanabilirsiniz.

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Site Hızı

Bir web sitesi tasarlamak, Hazır bir tema koymaktan ve trafiğin gelmesini beklemekten çok daha fazlasını içerir. Bu, kısmen tasarım, kısmen kullanıcı deneyimi ve kısmen SEO haline geldi. Site hızı, tüm bu faktörlerin ortasında yer almakta ve bu da onu bir web tasarım önceliği yapmaktadır. 

Site hızını göz önünde bulundurarak bir web sitesi tasarlayarak, Google'ın siteyi sevmesini ve kullanıcıların site bilgilerine hızlı ve hatasız erişmesini sağlıyorsunuz. Bu nedenle web sitesi barındırma seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirmeniz gerekir .

Örneğin, paylaşılan bir sunucunun kullanılması, web sitesi disk alanını ve diğer kritik sunucu bileşenlerini aynı sunucuya park edilmiş diğer web siteleriyle paylaşacağından potansiyel olarak hız sorunlarına neden olabilir.

Bu riski azaltmak için site hızı açısından mantıklı bir sunucu planına sahip olun. Bu alanda bir sanal özel sunucu yardımcı olabilir. VPS hosting artık çok uygun fiyatlı ve site hızını sizin için bir öncelik haline getiriyor.

Web sitenizin hız bölümünde ne kadar iyi performans gösterdiğinden emin değilseniz, Google PageSpeed ​​Insights , GTMetrix veya Pingdom kullanarak bir hız testi yapın . Bu araçlar, optimum web sitesi hızı için iyileştirmeniz gerekenler konusunda size yararlı ipuçları verebilir ve barındırma yükseltmelerine karar vermenize yardımcı olabilir.

 

Bu resim için alternatif metin sağlanmadı

Sıkça Sorulan SORULAR

Kurumsal Web Tasarımı, sitenizin içeriğine, fonksiyonelliğine, farklı dilllerde oluşturulmasına göre farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Kesin süre için projelendirme şarttır. Ortalama bir kurumsal web sitesi tasarımı, 15-20 iş günü almaktadır. Fuar veya benzeri organizasyonlarınız olduğu durumlarda ekibimiz mesai yaparak sizin istediğiniz sürede projenizi bitirebilir.

Kurumsal Web sitesi tasarımı, şirketinizin kurumsal kimliğine göre tasarlanmış, şirketimizle ilgili bilgilerin, hizmetlerin, ürünlerin yer aldığı web sitesidir. Her web sitesi kurumsal duruşu yansıtmayabilir. ancak nasıl göründüğünüz, müşterilerin siteye girdiğin ilk algıları çok önemlidir. Web sitesi size müşteri kazandırabilir ya da ziyaretçiler siteye girer girmez sayfayı kapatabilir. Bu açıdan kurumsal web sitesi tasarımı aslında çok şey ifade eder. Kurumsal durultan uzak, eksik içerikli bir web sitesi sizi rakiplerinizin arkasında bırakabilir

 

Akıllı telefonlardan önceki dönemlerde web siteleri sadece PC lerden ziyaret ediliyordu. Ancak zaman içinde akıllı telefonlar ve tabletlerin kullanımı arttı. Özellikle son yıllara baktığınızda mobilden gelen ziyaretçilerin toplam ziyaretçilerin %80-90 nına ulaştığını söyleyebiliriz. Bu yüzden web sitesi tasarımı mutlaka farklı mobil cihazlarda da düzgün görünecek ve kolayca dolaşılabilecek şekilde tasarlanmalıdır. İnter, tüm projelerini mobil uyumlu olarak yapılandırmaktadır. Siz de web sitenizin mobil uyumlu olduğundan hatta uyumdan da ötede mobil cihazlarda çok rahat ve hızlı kullanılabildiğinden emin olmalısınız.

 

Tabiki evet. Öncelikle web sitesini tüm içerikleri girilmiş, sizden gelen revizeler yapılmış halde teslim ediyoruz. 2 adet admin panel eğitimi veriliyor. Sonrasında da dilediğiniz zaman telefon veya email ile destek alabilirsiniz.

 
TÜMÜ

Yorumlar

Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan
Fatma Özgün Apaydın/ Florame Türkiye Kurucu Ortak ve Genel Müdür
OKTAY KAYA - BETSAN Yönetim Kurulu Başkanı
Net Floorcovering Pazarlama Direktörü M. Bora Bandak
Suare Smokin Kurucu Ortağı İlker Çaha
Sistem Tıp Laboratuvarı Kurucu Ortağı Seda Yerlikaya
TÜM YORUMLAR

Referanslar

Hizmetlerimiz

Biz Neler Yapıyoruz!

Tüm sektörlere yazılım, tasarım dijital pazarlama alanında hizmetler vermektedir.

Video Galerisi Tümü

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiÄŸinizi kabul edeceÄŸiz.
x