TEKLİF FORMU

Web Sitesi Tasarlarken ve Geliştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlevsellik ve görünümden gezinme ve kodlama bütünlüğüne kadar, göz alıcı, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmaya çok şey girer. Orada da bitmiyor. Web geliştiricileri ve tasarımcıları , arama motorları tarafından bulunacak, müşterilerin ilgisini çekecek ve dönüşümleri teşvik edecek web siteleri oluşturmak için birlikte çalışmalıdır. 

Bir Etki Alanı ve Ana Bilgisayar Seçme

Harika alan adları (iki kişilik Google ve Yahoo’ya bir göz atın) çok az şey söylerken çok şey söyler. Bir alan adının akılda kalıcı olmasının yanı sıra, markanızın sesini doğru bir şekilde yansıtması ve yanlış yazılması neredeyse imkansız olması gerekir. Markanız için doğru adı bulmak çok önemlidir, çünkü alan adına SEO , basit yazım ve marka kimliğinin bir kombinasyonunu dahil etmek, arama motoru sonuçlarında bulunma şansını artırır. Basitçe söylemek gerekirse, çevrimiçi olarak kolayca erişilen işletmeler daha fazla müşteri kazanır.

Barındırma paketlerini karşılaştırırken, web sitenizin ve işinizin doğasını göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Web sitesi bir sürü resim, video ve sunumla medya açısından zengin mi olacak? Şirket içinde teknik desteğiniz mi var yoksa barındırma sağlayıcınızdan güvenilir, hızlı yanıt veren desteğe mi ihtiyacınız var? Ayrıca web sitenizin alacağı trafik miktarını da düşünün. Barındırma şirketi ölçeklenebilir çözümler sunuyor mu? Hangi yedekleme, güvenlik ve ek özellikler sunuluyor? Nihai bir karar vermeden önce şirketin sosyal medyadaki ve üçüncü taraf web sitelerindeki performansıyla ilgili incelemeleri araştırmayı unutmayın.

Arka Uç Hizmetleri (CMS ”İçerik Yönetim Sistemi” / Yazılım)

Arka uçla ilgilenen işlevsel bir program olmadan harika bir web sitesi geliştirmek imkansızdır. Web sitenizi bir araba olarak düşünüyorsanız, nedenini anlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız parlak yeni spor arabanızı gördüklerinde, şık boya işine, parlak lastiklere ve lüks deri koltuklara bakarlar. Web siteleri dünyasında bu, sitenizin bir kullanıcının doğrudan deneyimlediği kısmına eşittir. Spor arabanızdaki güçlü motor gibi, web sitenizin arka ucu da sihrin gerçekten gerçekleştiği yerdir. Güçlü arka uç hizmetleri olmadan web siteniz misafirlerinizi “vay” edemez. Benzer şekilde, motoru olmayan bir spor araba da işe yaramaz hale gelir. E-ticaret Web siteleri için en iyi “motorlardan” ideal olanı özelleştirilebilir bir CMS’dir.

Temiz Tasarım

Web sitesi geliştirme sürecinde hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri, temiz ve çekici bir tasarım oluşturmaktır. Kaliteli bir tasarım çekici ve sezgisel gezinme ile okunması kolaydır. En önemlisi, temiz bir tasarım, görüntüleyenlerin dikkat dağıtıcı grafikler ve büyük miktarda metin yerine markanızın ve içeriğinizin değerine odaklanmasına yardımcı olur. Müşteriler genellikle web sitesi tasarımlarını belirli bir şirketin veya ürünün kalitesiyle ilişkilendirir. Bu nedenle, temiz bir tasarım, müşterileri geri dönmeye teşvik eden olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak için hayati önem taşır.

Etkili Renk Düzeni

Renk şemaları müşterilerin düşündüğünden daha önemlidir. Farklı renkler, sakinlik, mutluluk veya hayal kırıklığı gibi duygusal tepkileri uyandırma yeteneğine sahiptir. Web sitesi tasarımınızda renkleri kullanmak söz konusu olduğunda, şirketinizin nişini, hedef kitlesini, markalaşmasını ve renk teorisinin unsurlarını göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Hedef kitleniz hangi renklere tepki verecek? Renk düzeniniz logonuza ve markanıza benziyorsa, bakmak bunaltıcı mı yoksa hoş mu? Markanızın sesini parlak ve canlı bir turuncuyla mı yoksa profesyonel, sakinleştirici bir maviyle mi aktarmaya çalışıyorsunuz? Seçiminiz ne olursa olsun, en iyi renk seçeneklerini araştırmak için zaman harcamak, ziyaretçilerinize iyi bir izlenim bırakacaktır.

Markalaşma

Markalaşma, hem büyük hem de küçük tüm işletmeler için önemlidir. Markanızın logosunun tasarımı ve yerleşimi, bir izleyicinin genel görüşüne katkıda bulunur. Profesyonelce tasarlanmış logolar, müşterinin dikkatini başarıyla çeker ve markanın benzersiz sesinin net bir resmini sunar. Sol üst köşe gibi sitenizde ziyaretçilerin kolayca görebileceği bir yer seçin, çünkü burası gözün bir web sitesini doğal olarak taramaya başladığı yerdir. Markanızın kimliğini daha da sağlamlaştırmak için aynı logoyu ambalaj, basılı reklam ve markalı giysiler üzerinde kullanmayı düşünün. Bir işletme marka bilinci oluşturma ile tutarlı olduğunda, müşterilere entegre ve akılda kalıcı bir marka deneyimi sağlar.

İşlevsellik

İşlevsellik hakkında düşünürken, dikkate alınması gereken birkaç husus vardır. Yani web sitesi gerçek anlamda işlevsel mi? Yükleme sorunları veya bozuk bağlantılar var mı? Sitenin güvenlik özellikleri işletmenizin ihtiyaçları için yeterli mi? Bu operasyonel sorunlara ek olarak, web sitenizin özelliklerini kullanıcının bakış açısından görmek çok önemlidir. Sitenizin iletişim formları, anketler ve müşteri geri bildirim bölümleri düzgün çalışıyor mu? Bu işlevsel sorunlardan biri veya tümü, bir müşteriyi sitenizden ayrılmaya sevk edebilir.

 Navigasyon

Bir web sitesi kafa karıştırıcı ve gezinmesi zorsa, müşterileriniz ayrılabilir ve bir daha geri dönmeyebilir. Sitenizin gezinme etkinliğini ve çekiciliğini artırmak için, yeni bir ziyaretçiymişsiniz gibi derinlemesine bir site incelemesi yapın. Anlamlı olan ve olmayan navigasyon akışlarına dikkat edin. Bir ziyaretçinin sitenizde kolayca gezinme (ve arama motorlarının sitenizi taramasına yardımcı olma) yeteneğini geliştirmenin bir yolu, bir site haritası eklemektir. Ayrıca, gereksiz veya düşük performans gösteren sayfaları ortadan kaldırarak gezinmeyi kolaylaştırmak, markanızın çevrimiçi varlığının kalitesini artırırken yükleme süresini azaltabilir.

Kullanılabilirlik

Kullanımı kolay web sitelerinin müşterilerin ilgisini çekmesi ve işletmeyi teşvik etmesi daha olasıdır. Ürün ve hizmet bilgilerinin açık ve özlü bir şekilde görüntülenmesiyle kullanılabilirlik artırılabilir. Web sitenizin, sitenin kolayca erişilebilir olması için bir müşterinin ihtiyaç duyacağı tüm özelliklere sahip olduğundan emin olun. Bir izleyici blogunuzu okuyorsa ve bir e-posta bültenine abone olmak istiyorsa, katılım formunu aramaları gerekir mi? İletişim bilgileriniz net bir şekilde görüntüleniyor mu? Web sitenizin düzeni, sosyal paylaşımı ve markanızla daha fazla etkileşimi teşvik ediyor mu? Bu temel unsurlar, sitenizin kullanılabilirliğini optimize ederken gözden geçirilmesi esastır.

Harekete Geçirici Mesaj

Web sitenize harekete geçirici mesajlar yerleştirmek, müşterileri işletmenizle iletişime geçmeye teşvik eder. “Bugün bize ulaşın!” gibi dostça bir öneri. işletmenizin müşterileriyle bir ilişki geliştirmek istediğini gösterir. Harekete geçirici mesajların, bir ziyaretçinin şirketinizle etkileşim düzeyine uygun olması önemlidir. Markanızı yeni keşfediyorlarsa, onları e-posta bülteninize abone olmaya davet edin. Zaten sadık bir müşteriyseler, belki de markanızın sadakat ödülleri programına katılmaktan keyif alacaklardır. Ziyaretçilerden sitenizde ne yapmalarını istediğinize bakılmaksızın, her sayfada her zaman en az bir kez bir harekete geçirici mesaj ekleyin.

Kısa Yükleme Süreleri

Çevrimiçi bilgi ararken, ziyaretçileri yavaş yükleme sürelerinden daha fazla rahatsız eden hiçbir şey yoktur. Bu sorun nedeniyle müşteriler tamamen geri çevrilebilir. Web sitenizi önceden test etmek, yükleme süresi sorunlarını belirlemenize yardımcı olur ve bunlar sitenizin resmi sürümünden önce düzeltilebilir. Müşteriyi elde tutma oranını artırmak ve olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak için, web sitenizin yüklenme süresini başlattıktan sonra periyodik olarak değerlendirin. Kısa yükleme süreleri, müşterilere istedikleri bilgileri istedikleri zaman verir. Siteniz sunamıyorsa, bir rakibin sitesi yayınlayacaktır.

Aktif Blog

Yerinde bir blog, müşterilerin en son ürünler, şirket etkinlikleri ve sektörle ilgili bilgiler hakkında bilgilendirilmesine yardımcı olur. Web sitenizde bir blog bulundurmak, özellikle gönderileriniz okuyucuları markanızla etkileşim kurmaya teşvik ediyorsa, onlarla bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Blogunuzu düzenli olarak güncel tutmak, müşterilere markanızın değerleri ve iletişimi teşvik etme arzusu hakkında bilgi verir. Okuyuculara düzenli olarak taze, yardımcı, ilgi çekici içerik sağlayarak, markanız güvenilir bir kaynak ve endüstri otoritesi haline gelir.

Temiz, SEO Dostu Kod

İster yeni web sayfaları geliştiriyor ister mevcut sayfaları optimize ediyor olun, temiz, SEO dostu koda sahip olmak çok önemlidir. Sitenizin kodunu geliştirmek için zaman ayırarak, genel yatırım getirisini artırabilirsiniz. SEO dostu kod, sitenizin içeriğinin net bir resmini sağlayarak arama motoru örümcekleri için bir rehber görevi görür. WordPress gibi belirli CMS hizmetleri, kodu temizleme ve arama motoru sıralamalarını artırma sürecini basitleştirmek için tasarlanmış eklentiler sağlar. Çok az kodlama bilgisi (varsa) gerektirdiğinden WordPress, web sitelerine trafik çekmekte zorlanan şirketler için harika bir kaynaktır.

Birden Çok Tarayıcıyla Uyumluluk

Teknoloji ilerledikçe internet tarayıcılarının sayısı da giderek artıyor. Internet Explorer ve Chrome’dan Firefox ve Safari’ye, hepsine ayak uydurmak sinir bozucu olabilir. Bir web sitesi oluştururken, web sitenize birden fazla tarayıcıdan erişilebilir olmasını sağlamak çok önemlidir. Özellikle siteniz, eski sürümler de dahil olmak üzere tüm büyük tarayıcılarda düzgün şekilde yüklenmelidir. Bu adımı atmamak, büyüyen bir işletme için maliyetli bir sonuç olabilecek müşteri tabanınızın büyük bir bölümünü dışlayabilir.

Mobil Siteler ve Duyarlı Siteler

İstatistikler, çevrimiçi arama yapmak için mobil cihazların kullanımının son iki yılda önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Aslında, mobil cihaz kullanıcılarının yaklaşık %95’i yerel ürün ve hizmetleri aramak için cihazlarına güveniyor. Bu artan mobil kullanıcı nüfusuna etkili bir şekilde ulaşmak için işletmelerin web sitelerinin herhangi bir cihazdan erişilebilir olduğundan emin olmaları gerekir. Mevcut bir web varlığına sahip büyük bir şirket için, herhangi bir cihazda iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmış ayrı, mobil uyumlu bir web sitesi geliştirmek mantıklıdır. Öte yandan, bir web sitesi başlatmayı planlayan bir işletme, herhangi bir cihaza uyum sağlayabilen duyarlı bir tasarım seçerek daha iyi hizmet verebilir.

Sosyal Medya ile Entegrasyon

Sosyal medya ile entegrasyon artık bir yenilik değil - bir gereklilik. Teknoloji bilgi paylaşımını daha kolay hale getirdiğinden, sosyal medya entegrasyonundan yoksun işletmeler, günümüzün ağızdan ağza reklamcılığına benzetilen şeylerden yararlanamıyor. Sosyal medya, müşterilerin markanızı tanıtabileceği, incelemeler sunabileceği ve şirketinizin en son haberlerinden haberdar olabileceği bir ortam sağlar. Ürün görselleri ve markalı videolar dahil olmak üzere yazılı ve görsel içerikler, web sitenizdeki sosyal paylaşım düğmelerinin eklenmesiyle Facebook, Twitter, Pinterest ve LinkedIn gibi platformlarda kolayca dağıtılır .

Captcha Testleri

Spam, spam ve daha fazla spam. Bazı işletmelerin yorum bölümlerinde, iletişim formlarında ve yerinde captcha testleri olmayan site forumlarında aldıkları şey budur. Bu testler (bunları web tabanlı bir form göndermeden önce yazılan rastgele harfler ve sayılar olarak tanıyacaksınız) insanları robotlardan ayırır. Bu kısa testleri iletişim formlarınıza eklemek, sitenizin kaynaklarını yalnızca insanların kullanabilmesini sağlayarak işletmenizin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

Etkili Güvenlik

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, daha yeni ve daha gelişmiş güvenlik riskleri, web sitenizin bütünlüğünü tehlikeye atmakla tehdit ediyor. Kötü amaçlı yazılım ve virüslerden kötü amaçlı uygulamalara ve bilgisayar korsanlarının tehdidine kadar, web siteleri hem ön uçlarda hem de arka uçlarda güvenlik ihlallerini önlemelidir. E-ticaret siteleri gibi çevrimiçi işlemleri yürütmek için oluşturulan web siteleri, müşteri bilgilerini korumak için ek güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyar. Tarayıcı tabanlı tehdit potansiyelini azaltmak için işletmeler, web sitelerine SSL sertifikaları eklemelidir. Geliştirme sırasında, sitenizin çerçevesi ve tasarımında yer alan güvenlik özelliklerini gözden geçirmek çok önemlidir. İşletmelerin ayrıca düzenli güvenlik kontrolleri yapması veya bu hizmeti sunan bir sağlayıcıyla çalışması gerekir.

Tesis Dışı İncelemeler

Google’ın arama algoritması değişiklikleri nedeniyle, yerel aramalara daha fazla öncelik verilmiştir. Google ve Yelp gibi hizmetleri inceleyin, işletmeler için nitelikli müşteri adayları oluşturmada etkili olabilir. Artık müşteriler yerel bir işletme veya ürün aradığında, arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında genellikle bir şirketle ilgili incelemelerle karşılaşıyorlar. Üçüncü taraf web sitelerinde incelemeler almak, markanızın güvenilirliğini artırırken, görüntüleyenlerin markanızla ilişkili müşteri memnuniyeti hakkında fikir edinmelerini kolaylaştırır. Müşterilerin şirketiniz hakkında yorum bırakabilmelerini sağlamak için Google ve Yelp gibi üçüncü taraf inceleme sitelerinde işletme profilinizi talep ettiğinizden emin olun. Bunun yerine, web sitenizde bir müşteriden bir inceleme yazmasını ve onları söz konusu üçüncü taraf inceleme hizmetine yönlendirmesini sağlayacak bir harekete geçirici mesaj oluşturabilirsiniz.


 Müşteri Görüşleri

Site dışı incelemelere benzer şekilde, işletmenizi tanıtmak için müşteri referansları kullanılabilir. Sitenizde müşteri referanslarına yer vererek şirketinizin becerilerini, ürünlerini ve müşterilere bağlılığını gösterirsiniz. Zaten sadık bir müşteri tabanınız varsa, birkaç kişiye ulaşın ve çevrimiçi incelemeler isteyin. Kaydedilmiş bir referans sağlamak istiyorlarsa, markalı bir video oluşturmak için bu fırsattan yararlanın. Şirketiniz ne kadar gerçek ve ayrıntılı referanslar alırsa, yeni müşteriler kazanma şansınız o kadar artar.


İzleme

Google Analytics , Google Web Yöneticisi Araçları ve bing Web Yöneticisi Araçları arasında, web geliştiricileri, yatırım getirisini doğru ve verimli bir şekilde hesaplamak için gerekli mekanizmalara sahiptir. Hem geleneksel hem de mobil web siteleri için bu araçlar trafiği, etkileşimi ve dönüşüm oranlarını izlemek için birlikte kullanılabilir. Verileri derinlemesine inceledikten sonra, hangi pazarlama kampanyalarının en iyi sonucu verdiğini ve hangilerinin düşük performans gösterdiğini ortaya çıkarmak mümkündür. Müşterilerin neden web sitenize geldiğine, web sitenize bağlı kaldığına ve web sitenizden neden ayrıldığına ilişkin bu değerli bilgiler, ekibinizin pazarlama stratejilerini mükemmelleştirmesine ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak için katılım tekniklerini ayarlamasına yardımcı olur. Markalı çevrimiçi varlığınız 7/24 vitrin görevi gördüğünden, Google Analytics ve bing’in Web Yöneticisi Araçları ile birlikte Google Analytics’i kullanarak sonuç ölçüm sürecini basitleştirmek çok önemlidir.

Kapsamlı Site Haritası

Bir kitabı okumak için oturduğunuzda, ilk olarak gözden geçirmeniz gereken en yararlı bölüm hangisidir? Tipik olarak, içindekiler tablosudur. Kitabın ayrıntılarının bir özeti gibi davranan içindekiler, içinde bulunan malzemelerin bir anlık görüntüsünü sağlar. Benzer şekilde, bir site haritası, ziyaretçilere ve arama motorlarına web sitenizde kolayca gezinmeleri ve içeriğini keşfetmeleri için gerekli bilgileri sağlar. Sitenizi güncel tutmak için site haritasını yeni sayfalar eklendikçe revize etmeniz gerekir. Google Web Yöneticisi Araçları bu işlemi sizin için basitleştirir.

Orijinal İçerik

Bir web sitesi tasarlarken, şirketiniz ve ürünlerinizle alakalı yüksek kaliteli, özgün içerik yazmak çok önemlidir. İçeriğinizin kalitesinden kullanılan anahtar kelimelere kadar her şey sitenizin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını etkiler . Anahtar kelime araştırması, konu fikirleri sağlayabilir ve dikkatli kullanılırsa, müşterilerin aradıkları içeriği hızla bulmalarına yardımcı olur. Çekiciliği artırmak için, her web sayfasında en az 150 kelime olmalı ve web sitenizdeki güvenilir kaynaklara ve diğer sayfalara bağlantılar içermelidir. Sitenizde yayınlanan içerikler, bilgi vermekten çok, markanızın benzersiz sesini yansıtacak şekilde yazılmalıdır. Yayınlamadan önce Copyscape gibi bir araç kullanın.çoğaltma standartlarını geçmesini sağlamak için. Web sitenizde yinelenen içerik yayınlamak, arama motoru sonuçlarından olası kaldırma da dahil olmak üzere Google’dan yüksek cezalarla sonuçlanacaktır.

Hazır Görüntüler

Web sitenizde bulunan her şey fikri mülkiyet olarak kabul edilir ve telif hakkı yasalarına tabidir. Dünyanın önde gelen stok fotoğraf tedarikçilerinden biri olan Getty Images, görüntülerin çevrimiçi uygun kullanımını düzenler. Telif hakkıyla korunan görseller izinsiz olarak paylaşılmazsa para cezasına çarptırılabilir. Sitenizin içeriğine görseller eklerken, kullanım için yazılı izin aldığınızdan ve varsa ilgili ücretleri ödediğinizden emin olun. Telif hakkı olmayan görüntülere erişim sunan siteler de vardır. Ancak, yayınlamadan önce kullanım şartlarını dikkatlice gözden geçirdiğinizden emin olun. Birçok işletme için, görüntülerin yasal kullanımıyla ilgili maliyetler, “bir şeyi karşılıksız almanın” ani yararından daha ağır basmaktadır.

Web sitesi geliştirme ve tasarımının bu 24 yönü göz önüne alındığında, markalı bir web sitesi oluştururken dikkate alınması gereken birçok faktör olduğu açıktır. Sitenizin tasarımı, navigasyonu ve içeriği, trafiği artırmanın ve olası satışlar yaratmanın yanı sıra müşterilerin ilgisini çekmeli ve markanızla daha fazla etkileşime ilham vermelidir. Bir web sitesi oluştururken, sitenizin başarılı olmak için gereken araçlara sahip olduğundan emin olmak için bu kılavuzda özetlenen araçları ve bilgileri gözden geçirin.

Sıkça Sorulan SORULAR

Kurumsal Web Tasarımı, sitenizin içeriğine, fonksiyonelliğine, farklı dilllerde oluşturulmasına göre farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Kesin süre için projelendirme şarttır. Ortalama bir kurumsal web sitesi tasarımı, 15-20 iş günü almaktadır. Fuar veya benzeri organizasyonlarınız olduğu durumlarda ekibimiz mesai yaparak sizin istediğiniz sürede projenizi bitirebilir.

Kurumsal Web sitesi tasarımı, şirketinizin kurumsal kimliğine göre tasarlanmış, şirketimizle ilgili bilgilerin, hizmetlerin, ürünlerin yer aldığı web sitesidir. Her web sitesi kurumsal duruşu yansıtmayabilir. ancak nasıl göründüğünüz, müşterilerin siteye girdiğin ilk algıları çok önemlidir. Web sitesi size müşteri kazandırabilir ya da ziyaretçiler siteye girer girmez sayfayı kapatabilir. Bu açıdan kurumsal web sitesi tasarımı aslında çok şey ifade eder. Kurumsal durultan uzak, eksik içerikli bir web sitesi sizi rakiplerinizin arkasında bırakabilir

 

Akıllı telefonlardan önceki dönemlerde web siteleri sadece PC lerden ziyaret ediliyordu. Ancak zaman içinde akıllı telefonlar ve tabletlerin kullanımı arttı. Özellikle son yıllara baktığınızda mobilden gelen ziyaretçilerin toplam ziyaretçilerin %80-90 nına ulaştığını söyleyebiliriz. Bu yüzden web sitesi tasarımı mutlaka farklı mobil cihazlarda da düzgün görünecek ve kolayca dolaşılabilecek şekilde tasarlanmalıdır. İnter, tüm projelerini mobil uyumlu olarak yapılandırmaktadır. Siz de web sitenizin mobil uyumlu olduğundan hatta uyumdan da ötede mobil cihazlarda çok rahat ve hızlı kullanılabildiğinden emin olmalısınız.

 

Tabiki evet. Öncelikle web sitesini tüm içerikleri girilmiş, sizden gelen revizeler yapılmış halde teslim ediyoruz. 2 adet admin panel eğitimi veriliyor. Sonrasında da dilediğiniz zaman telefon veya email ile destek alabilirsiniz.

 
TÜMÜ

Yorumlar

Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan
Fatma Özgün Apaydın/ Florame Türkiye Kurucu Ortak ve Genel Müdür
OKTAY KAYA - BETSAN Yönetim Kurulu Başkanı
Net Floorcovering Pazarlama Direktörü M. Bora Bandak
Suare Smokin Kurucu Ortağı İlker Çaha
Sistem Tıp Laboratuvarı Kurucu Ortağı Seda Yerlikaya
TÜM YORUMLAR

Referanslar

Hizmetlerimiz

Biz Neler Yapıyoruz!

Tüm sektörlere yazılım, tasarım dijital pazarlama alanında hizmetler vermektedir.

Video Galerisi Tümü

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına internet sitemizde çerez kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası’nı inceleyiniz. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiÄŸinizi kabul edeceÄŸiz.
x